Jakie są zalety namiotu na dachu w porównaniu z tradycyjnym biwakowaniem naziemnym?

Co to jest namiot dachowy i dlaczego go potrzebujesz aby przeżyć przygodę życia?

Namioty dachowe podnoszą jakość podróży kempingowych. Namioty montowane są na relingach dachowych pojazdu i stanowiące alternatywę dla namiotu naziemnego, samochodu kempingowego lub kampera. Umożliwiają łatwe przekształcenie dowolnego pojazdu – samochodu osobowego, SUV-a, crossovera, kombi, pickupa, furgonetki, przyczepy – w mobilną bazę, która jest zawsze gotowa na przygodę. Oprócz niesamowitych widoków i wygodnego materaca, korzystanie z namiotu na dachu podczas biwakowania ma wiele zalet – zarówno samodzielnie, jak i z przyjaciółmi i rodziną.

Oderwij się od ziemi: trzymaj się wysoko i sucho przy każdej pogodzie, ponieważ powłoka zewnętrzna jest wodoodporna. Ponadto namioty dachowe chronią Cię przed zwierzętami, wnikają w nie mniej brudu i pozwalają cieszyć się lepszym widokiem, jaki zapewnia biwakowanie naziemne.

Szybka i łatwa konfiguracja: dzięki namiotowi na dachu rozbicie obozu jest tak proste, jak znalezienie atrakcyjnego miejsca, ustawienie go w parku i rozłożenie namiotu. Dzięki dostępnym opcjom składania i wysuwania możesz go skonfigurować i cieszyć się widokiem w ciągu 1-2 minut.

Zachowaj komfort: dzięki wbudowanym materacom z pianki zapamiętującej kształt, gwarantowanej płaskiej powierzchni do spania, dużej wentylacji i schowkom na sprzęt, namioty dachowe zapewniają wygodny sen bez względu na to, dokąd zaprowadzi Cię przygoda.


Jakie są zalety namiotu dachowego? Jak działają namioty dachowe?

Jedziesz do swojego ulubionego miejsca biwakowego, otwierasz namiot na dachu, opuszczasz drabinę i wspinasz się! Namioty dachowe Thule zaprojektowano tak, aby pasowały do większości systemów bagażników samochodowych i można je łatwo zainstalować dzięki bezpiecznym elementom montażowym. Mogą pozostać w pojeździe pomiędzy przygodami lub można je z łatwością zdjąć poza sezonem.

Jeśli nie posiadasz systemu bagażników dachowych lub do samochodów ciężarowych, znalezienie odpowiedniego rozwiązania jest łatwe. Możesz też skontaktować się z naszym zespołem obsługi klienta i pomożemy dobrać Ci odpowiedni bagażnik na Twoją wyprawę. Dzwoń po wynajem bagażnika dachowego już dziś.

Jaka jest różnica między namiotami dachowymi z twardą i miękką skorupą?

Zarówno namioty z twardą, jak i miękką skorupą mają wiele zalet. Określenie, który z nich będzie dla Ciebie najlepszy, zależy od wielu czynników, takich jak liczba osób, które chcesz przenocować, ilość zabieranego sprzętu i styl biwakowania.

Namioty typu softshell to najpopularniejszy rodzaj namiotów dachowych. Składają się na pół i rozszerzają baldachim namiotu po otwarciu, dzięki czemu rozstawianie jest dziecinnie proste. Połówkę namiotu można zamontować na bagażniku dachowym pojazdu; druga połowa jest wsparta teleskopową drabiną, która rozciąga się od namiotu do ziemi.

Zdejmowanie jest równie łatwe – złóż namiot, złóż drabinę i załóż odporny na warunki atmosferyczne pokrowiec podróżny. Namioty z miękką skorupą są popularne, ponieważ nie tylko występują w wielu różnych odmianach dostosowanych do różnych warunków pogodowych, ale są również dostępne w rozmiarach dla 2, 3 i 4 osób. Niektóre namioty z miękką skorupą, oferują również aneks, który zapewnia dodatkowy prywatny pokój pod namiotem, idealny do przygotowania się na całodzienną przygodę.

Namiot z twardą skorupą umożliwia użytkownikowi szybkie rozłożenie namiotu po zwolnieniu kilku zatrzasków. Szybki montaż i demontaż sprawiają, że idealnie nadają się do biwakowania z przerwami, co jest powszechne podczas jazdy lądowej i terenowej. Ten rodzaj namiotu nie zwisa z pojazdu jak namiot softshellowy, a jedynie rozciąga się w górę, co czyni go idealnym do podniesionych/wyższych pojazdów i ciasnych kempingów.

Namioty dachowe mogą ważyć od 45 do 100 kg. Model namiotu, na który się zdecydujesz, będzie zależał od ciężaru, jaki może udźwignąć system bagażnika dachowego Twojego pojazdu. Większość systemów bagażników na rynku wtórnym, takich jak Thule, ma większą nośność dynamiczną niż większość fabrycznych bagażników dachowych. Systemy regałów łóżkowych do samochodów ciężarowych typu pick-up są również popularnym sposobem transportu namiotów dachowych. Aby uzyskać dane techniczne, należy skonsultować się z producentem systemu bagażnika i pojazdem.


Jaki namiot dachowy będzie dla mnie odpowiedni?

Każdy namiot dachowy jest specjalnie zaprojektowany, wykonany z materiałów wysokiej jakości i zaprojektowany do użytku w różnych środowiskach. Wybór odpowiedniego namiotu zależy od tego, ile osób chcesz spać i w jakim środowisku będziesz biwakować. Oferujemy dwie różne serie do wyboru:

Namiot dachowy z twardą skorupą. Te namioty z twardą skorupą umożliwiają szybkie i łatwe rozbicie obozu, zapewniając jednocześnie miejsce na przewożenie dodatkowego sprzętu.

Wszechstronna konstrukcja, która pozwala przekształcić bagażnik w namiot dachowy. Wnętrze wyłożone jest wzmocnioną izolacją, która pomaga kontrolować temperaturę wewnątrz namiotu

Namiot dachowy z miękką skorupą. Dzięki opcjom dla 2, 3 i 4 osób te namioty z miękką skorupą pozwalają cieszyć się przebywaniem na świeżym powietrzu w dowolnym momencie, gdziekolwiek, z kimkolwiek.

Grube, powlekane daszki, odporne na wszystkie warunki i pory roku Cztery duże kieszenie wewnętrzne do przechowywania sprzętu i akcesoriów kempingowych

Podsumowując, namioty dachowe mają wiele zalet i wiele opcji dostosowanych do Twoich potrzeb. Gdy już znajdziesz właściwą dla siebie, najtrudniejszą decyzją będzie to, dokąd się udać w pierwszej kolejności!